Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stuknięcie przy hamowaniu silnikiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stuknięcie przy hamowaniu silnikiem

    Maru 123, jaki masz ty soft w tym columbusie, bo jakoś inaczej wyświetla niż u mnie
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

  • #2
    Stuknięcie przy hamowaniu silnikiem

    Dzisiaj w trakcie jazdy w korku zauważyłem coś dla mnie niepokojącego – przy powolnej jeździe na drugim biegu, gdy zwolnię pedał gazu czasami słychać ciche stuknięcie dochodzące tak jak mi się wydaje z lewej strony – występuje to nie zawsze chyba najczęściej przy wyższych obrotach i gdy gwałtownie zdejmę nogę z gazu.. Na innych biegach jest OK. Silnik ma dopiero przejechane 52 tys. Być może jest to normalna praca przekładni, podczas przejścia z przyspieszania na hamowanie silnikiem? Moja poprzednia Octavia I 1,9 TDI też chyba miała coś takiego, ale ona miała nalatane ponad 200 tys więc stwierdziłem, że może dlatego ma jakieś luzy.
    Czy w waszych autach jest podobnie?
    Sebastian

    Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

    www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

    Komentarz


    • #3
      Poczytaj na forum na temat poduszki pod skrzynia biegow ( nie wiem jak to jest rozwiazane w O2 ale wymiana łapy w O1 czesto rozwiazywala podobne problemy)

      PS: Prawdopodobnie bedzie to co innego ale polecam wylookac mocowanie motoru. :?
      Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

      _

      Komentarz


      • #4
        Niesądzę żeby to była poduszka bo niedawno ją wymieniałem w "starej" skodzie i wiem jakie są objawy zużytej
        Sebastian

        Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

        www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

        Komentarz


        • #5
          Szczerze mówiąc podłączę się do tematu. Nie sprawdzałem siebie jeszcze poduszki, ale mam CAŁE zawieszenie przednie wymienione za wyjątkiem tylnych tulei wahaczy (amortyzatory, sprężyny, łożyska amort.końcówki, łączniki, tuleje przednie itd).
          Początkowo stuknięcie przy gwałtownym odpuszczeniu sprzęgła, a teraz po około 15 kkm również na dziurach potrafi stuknąć. Auto świeżo po przeglądzie. Sprawdzali zawieszenie - wszystkie luzy. Nie wiedzą co jest. Czekamy jak będzie można namierzyć dokładniej Stuka po lewej stronie siedząc za kółkiem kierownicy.
          Więc jak to nie jest poduszka to co?
          Skoda jako wół roboczy, Triumph dla zabawy

          Komentarz


          • #6
            Osprzęt silnika.Zlokalizowałem hałas który wydaje sie dochodzi z paska klinowego przy zimnym silniku,przy rozgrzanym jagby ucicha.Czy moze to byc napinacz paska.Silnik ma przebieg 100 000 tys. Nie wymieniany pasek rozrządu.pozdrawiam

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X